Domů  /  Rekonstrukce budov  /  Zateplování fasád budov

Zateplování fasád bytových a panelových domů v Praze a okolí

Co vlastně získáte zateplením bytového a panelovéhou domu? Je toho více.

  1. Ochranu nosných konstrukcí před povětrnostními vlivy a prodloužení životnosti domu. Tím, že je zateplení aplikováno z exteriéru, nedochází k teplotním výkyvům a následné roztažnosti. Potlačeno je také namáhání vlivem vlhkosti a promrzání.
  2. Snížení tepelných ztrát prostupem tepla. Eliminaci tepelných mostů s výsledkem výrazných úspor energie.
  3. Zvýšení povrchové teploty vnitřních stěn, což má za následek zvýšení vnitřního komfortu a také potlačení rizika růstu plísní.
  4. Kromě toho získá váš dům novou fasádu, vylepšíte jeho vzhled a zvýšíte jeho hodnotu.

Zateplení fasád ale není jen o pouhém nalepení pár centimetrů polystyrenu a aplikaci vnější omítky. Pokud investujete do zateplování domu, měli byste si vše dobře promyslet. Nejlepší doporučení je probrat s odborníkem efektivnost celého řešení. Především je nutné porovnat náklady a předpokládanou životnost. Dále je třeba zvážit, zda je vhodná tloušťka zateplení 10cm, anebo myslet do budoucna a přidat na tloušťce nebo na kvalitě materiálu. Cena za několik cm izolantu nebo jeho vyšší kvalitu není pro celkovou cenu zateplení rozhodující. Ušetříte v budoucnu, kde nebudete muset znovu platit práci řemeslníků.

Odhadem: Pokud zvýšíme tloušťku tepelné izolace z 8 na 16 cm, tak navýšíme cenu pouze o 20 % a pokud zvolíme izolaci tloušťky 24 cm, zvýšení ceny bude pouze o dalších 10 %. Rozhodně se proto vyplatí nešetřit na materiálu.

Nabízíme také zateplení sklepů a sanace vlhkých základů budov.

Zateplování fasád bytových a panelových domů v Praze a blízkém okolí.

Volejte: +420 603 199 901+420 272 700 611 Poptávka

Poptávka

*

*

*

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.